Hasta takip programları genellikle birçok bilgi girilebilmesi için hazırlanmıştır. Girilen bilgiler sonradan istatistik çıktılara dönüştürülebilmektedir. Araştırma amaçlı kullanımlar için bu programlar tercih edilmelidir.

 Birçok hekimin ihtiyacı, hastası için temel bilgileri kaydedebileceği basit kullanımlı bir uygulamadır.

 Hekimlerin talepleri doğrultusunda Hasta Takip Formu adını verdiğimiz bir uygulama geliştirdik. Oldukça basit ve anlaşılır bir ara yüz sayesinde kolay ve hızlı kayıt yapma ve yapılan kayıtlara ulaşma olanağı sunduk. Uygulama tüm branşların kullanabileceği temel girdi alanlarından oluşmaktadır.

 Kimlik Kaydı yapabilmek için sadece ad, soyad girişi yapmanız yeterlidir. Ancak doğum tarihi, telefon ve adres bilgilerini girebileceğiniz alanlar da bulunmaktadır.

 Muayene için Şikayet/Hikaye, Tanı ve Bulgu/Tedavi alanları yer almaktadır. Formun sağında hastaya ait önceki muayenelerin listelendiği bir alan bulunmaktadır. Bu bilgiler ışığında uygulamayı hemen kurup kullanmaya başlayabilirsiniz.

 Branşlara özgü yapısı ile detaylı bilgi girip, istatistikler alabileceğiniz, reçete yazdırıp randevu listeleri oluşturacağınız ve ağ üzerinde kullanabileceğiniz bir Hasta Takip Programı arıyorsanız Mepro Hasta Takip 4.0 uygulamamızı incelemenizi öneririz. Kurulum dosyasını Mepro Hasta Takip 4.0 adresinden indirebilirsiniz. Ücretsiz olarak indirip 25 kayıt yapabileceğiniz, tüm fonksiyonlarını kullanabileceğiniz gelişmiş bir hasta takip programı. Kayıtlı kullanıcı olmak için https://www.meprosoft.com/iletisim adresine mesaj gönderiniz.

Kullanım Detayları

 1. Kayıtlara Ulaşma: Önceden kaydını yaptığınız hastayı bulmak için birkaç yol vardır.
  1. Seri No alanına hasta kayıt numarasını girip alandan çıkış yapınız.
  2. Ad, soyad alanına ismi yazmaya başlayın. Girilen harfleri içeren isimler listelenecektir.listeden seçim yapınız.
  3. Araçlar menüsünden Ara alt menüsünü seçiniz. Açılan formda solda açılır liste yer alır. Açılır Listede(isim, seri no, telefon, adres, muayene tarihi, şikayet/hikaye, tanı, bulgu/tedavi) arama yapmak istediğiniz alanı seçiniz. Sağdaki kutuya aramak istediğiniz bilgiyi giriniz sağındaki tuşa tıklayınız. Girdiğiniz kriterleri içeren kayıtlar listelenecektir. Listede seçeceğiniz isim üzerine çift tıklarsanız ilgili kayıt açılacaktır.
 2. Eski Muayene Kayıtları:Açılan kimlik kaydına ait muayene varsa sağdaki listede listelenecektir. Bugünün tarihinde muayene varsa seçilecek ve muayene bilgileri görüntülenecektir. Listeden seçeceğiniz muayene bilgilerinde düzenleme yapıp kaydedebilirsiniz.
 3. Veri Listeleri: Araçlar menüsü, Listeler alt menüsünü tıklayınız. Açılan formdaki sekmelere tıklayıp kişisel ve muayene bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Açmak istediğiniz muayene veya kişisel bilgiyi işaretleyip aç tuşuna tıklarsanız ilgili kayıt açılacaktır.
 4. Yedekleme ve Geri Yükleme: Kayıt programlarında girdiğiniz bilgiler bir veritabanında depolanır. Uygulamaların en önemli parçası bu veritabanlarıdır. Zarara uğraması veya silinmesi durumunda bilgileri geri getirmek zor veya imkansızdır. Bu nedenle verilerin korunması önemlidir. Araçlar menüsü Yedekle alt menüsünden veritabanınızı yedekleyebilir ve Geri Yükle ile yedeklediğiniz veri tabanını yükleyebilirsiniz.
 5. Yardım:Yardım menüsü, yardım alt menüsünden programın kullanımı hakkında destek alabilir, dil alt menüsünden dil seçimi yapabilirsiniz.
Hasta Takip Formu
Hasta Takip Formu Dil
Hasta Takip Formu Araçlar
Hasta TAkip Formu Ara