Genel Cerrahi

İç Hastalıkları(dahiliye) 4.0 Hasta Takip Programı
Yapımcı : Mepro Yazılım
Dil : Türkçe, İngilizce
Güncelleme : 27.02.2024
Boyut : 5,63 MB
Sistem : Windows

$260,00

  

 Karın içi organlar özellikle sindirim sistemi, tiroid, meme hastalıklarının tıbbi ve cerrahi tedavisini yapan branştır. Uzmanları Cerrah olarak adlandırılır. İlgilendiği hastalıklar dışında tüm cerrahi branşların temeli olarak kabul edilir ve gereğinde diğer branşlara destek verir.

Genel Cerrahide Hasta Takip Sistemleri

 Tüm branşlarda olduğu gibi cerrahi hastaların takibinde kayıt önemli yer tutmaktadır. Özellikle ameliyat ve ameliyat raporlarının tutulması gerekmektedir. Önceleri ameliyat defterlerinde tutulan ve dosyalarda saklanan raporlar artık dijital ortamda tutulup veri tabanlarında saklanmaktadır.

Mepro Cerrahi Hasta Takip Programı

 1998 yılında geliştirdiğimiz programlar arasındadır. İlk uygulamanın ardından bildirilen ihtiyaç ve düzenleme istekleri doğrultusunda geliştirilmiş 2., 3. sürümlerin ardından 4. sürüm kullanıma sunulmuştur. Yeni sürümde yapılan yenilikler ve özellikle kullanılan daha gelişmiş veri tabanı sayesinde daha kararlı bir sürüm haline gelmiştir.

Mepro Genel Cerrahi Programı

Genel Cerrahi Hasta Takip Programının Kurulumu

 1. Kurulum dosyasını indirin ve açın
 2. Açtığınız msi dosyasını çalıştırınız.
 3. Kurulum sihirbazı programın kurulumunu gerçekleştirecektir.
 4. Kurulum sonucunda başlat menüsü ve masa üstünde oluşacak ikonlar ile uygulamayı açınız.
 5. Açılıştaki branş listesinde Genel Cerrahi seçimini yapınız.(Eğer açılışta seçim yapılmazsa sonrasında seçenekler ekranından bu seçimi yapabilirsiniz)

Genel Cerrahi Programının Özellikleri

 • Kimlik Bilgisi Girişi: Açılışta görüntülenen ilk formdur. Hasta kimliği, adres, sigorta bilgileri ve not girebilirsiniz. Kimlik kaydı yapabilmek için adı, soyadı, kimlik numarası, doğum tarihi ve cinsiyetin girilmesi zorunludur.
 • Muayene formu:Muayene bulgularını girip sonraki gelişlerinde ulaşabileceğiniz form.
 • Ameliyat Formu: Bu formda ameliyat ekibi, anestezi ve ameliyat detayları girilebilir.
 • Türkçe ve İngilizce dil seçimi
 • Randevu verme ve randevu takip
 • Epikriz oluşturma
 • Ödeme ve ödeme izleme
 • Hatırlatıcı ve uyarı sistemi
 • Doğum günü ve sigorta hatırlatma
 • Belge ekleme
 • Kullanıcı girişi ve kullanıcı yetkisi ayarlama
 • Veri analizleri ve analiz grafikleri
 • Toplu veya kişisel e-posta gönderme
 • Zarf ve etiket yazdırma
 • Düzenli veri yedekleme

Destek

 Program hakkında destek almak için yardım menüsünü kullanabilir, web sitemizdeki İletişim sayfasından veya mail adresimizden mesaj gönderebilirsiniz.

Genel Cerrahi Programını Ağ Üzerinde Kullanma

 Uygulamanızı ağ üzerinde kullanmak için bilgisayarınıza SQL(veya SQLEXPRESS) veri tabanı kurmak ve kurduğunuz veri tabanını uzak bağlantılara açmak gerekir. Bu düzenleme ile verilecek yetkiler çerçevesinde veri tabanı ortak olarak kullanılabilecektir.

Genel Cerrahi Uygulaması Lisansı

 Uygulamayı indirip hemen kullanmaya başlayabilir, tüm özellikleri deneyebilir ve 25 kayıt yapabilirsiniz. Sınırsız kullanım için meprosoft.com sitesinden mesaj gönderiniz. Size verilecek şifreyi bir defaya mahsus olmak üzere programa giriniz ve hiçbir kısıtlama olmadan programınızı kullanınız.

 Alacağınız lisans sınırsız olup yenilemeye gerek olmadan tüm güncellemelerden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Güncellemeleri meprosoft.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Eski Sürümlerden Yeni Sürüme Geçme

 Yeni uygulamamızda farklı bir veri tabanı kullanılmaktadır. Önceki sürümleri kullanan kullanıcıların eski verilerini yeni veri tabanına aktarmaları gerekmektedir. Bu amaçla geliştirilmiş bir program sayesinde kayıtlarınız yeni programın veri tabanına kayıpsız bir şekilde aktarılmaktadır. Eski kayıtların aktarılmasını talep edebilir, (iletişim sayfasından mesaj veya mail ile) veya size gönderilecek uygulama ile verilerinizi transferini yapabilirsiniz.