Kulak Burun Boğaz

İç Hastalıkları(dahiliye) 4.0 Hasta Takip Programı
Yapımcı : Mepro Yazılım
Dil : Türkçe, İngilizce
Güncelleme : 27.02.2024
Boyut : 5,63 MB
Sistem : Windows

$260,00

  

 Kulak, burun, boğaz ve boyun bir başka deyişle üst solunum yolu hastalıkları ile ilgilenen bilim dalıdır. Otolarongoloji olarak da bilinir. Adının uzunluğu nedeni ile KBB olarak kısaltılmıştır.

KBB Hasta Takip Programları

 Tüm tıp branşlarında olduğu gibi hasta takibini yapabilmek için kayıt sistemleri kullanılmış, teknolojinin getirdiği olanaklar ile kayıtlar artık dijital ortamda yapılmaya başlanmıştır.

Mepro KBB Hasta Takip Programı

 Mepro tarafından üretilen KBB programında başlangıçta her sistem muayenesi için ayrı bölümler oluşturulmuştu. Kullanıcılar ile görüşmelerimiz, geri bildirimler ve yaptığımız araştırma ile bu yapının çok efektif olmadığı ve standart muayene kayıtlarının tercih edildiği kanaatine vardık. Bu nedenle ilk sürümden başlayıp 3. sürüme kadar uyguladığımız muayene kayıt şeklini değiştirip bu alanları birleştirdik. Yapılan bu düzenleme ile gerek kullanım gerek görünüm ve gerekse analizlerde daha iyi sonuçlar alınacaktır.

Mepro KBB hasta takip programı

KBB Hasta Takip Programının Kurulumu

 1. Kurulum dosyasını indirip açınız.
 2. Kurulum dosyasını çalıştırınız.
 3. Çalıştırılan kurulun sihirbazındaki sayfaları ileri tuşu ile geçiniz.
 4. Kurulum bitiminde başlat menüsü ve masa üstünde oluşacak ikonlar ile uygulamayı açınız.
 5. İlk açılıştaki branş listesinde KBB seçimini yapınız.(Eğer açılışta seçim yapılmazsa sonrasında seçenekler ekranından bu seçimi yapabilirsiniz)

Kulak Burun Boğaz Programının Özellikleri

 • Kimlik Bilgisi Girişi: Açılışta görüntülenen ilk formdur. Hasta kimliği, adres, sigorta bilgileri ve not girebilirsiniz. Kimlik kaydı yapabilmek için adı, soyadı, kimlik numarası, doğum tarihi ve cinsiyetin girilmesi zorunludur.
 • Muayene formu:Muayene bulgularını girip sonraki gelişlerinde ulaşabileceğiniz form.
 • Ameliyat Formu: Bu formda ameliyat ekibi, anestezi ve ameliyat detayları girilebilir.
 • Türkçe ve İngilizce dil seçimi
 • Randevu verme ve randevu takip
 • Epikriz oluşturma
 • Ödeme ve ödeme izleme
 • Hatırlatıcı ve uyarı sistemi
 • Doğum günü ve sigorta hatırlatma
 • Belge ekleme
 • Kullanıcı girişi ve kullanıcı yetkisi ayarlama
 • Veri analizleri ve analiz grafikleri
 • Toplu veya kişisel e-posta gönderme
 • Zarf ve etiket yazdırma
 • Düzenli veri yedekleme

Destek

 Program hakkında destek almak için yardım menüsünü kullanabilir, web sitemizdeki İletişim sayfasından veya mail adresimizden mesaj gönderebilirsiniz.

Kulak Burun Boğaz Programını Ağ Üzerinde Kullanımı

 Uygulamanızı ağ üzerinde kullanmak için bilgisayarınıza SQL(veya SQLEXPRESS) veri tabanı kurmak ve kurduğunuz veri tabanını uzak bağlantılara açmak gerekir. Bu düzenleme ile verilecek yetkiler çerçevesinde veri tabanı ortak olarak kullanılabilecektir.

KBB Uygulaması Lisansı

 Uygulamayı indirip hemen kullanmaya başlayabilir, tüm özellikleri deneyebilir ve 25 kayıt yapabilirsiniz. Sınırsız kullanım için meprosoft.com sitesinden mesaj gönderiniz. Size verilecek şifreyi bir defaya mahsus olmak üzere programa giriniz ve hiçbir kısıtlama olmadan programınızı kullanınız.

 Alacağınız lisans sınırsız olup yenilemeye gerek olmadan tüm güncellemelerden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Güncellemeleri meprosoft.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Eski Sürümlerden Yeni Sürüme Geçme

 Yeni uygulamamızda farklı bir veri tabanı kullanılmaktadır. Önceki sürümleri kullanan kullanıcıların eski verilerini yeni veri tabanına aktarmaları gerekmektedir. Bu amaçla geliştirilmiş bir program sayesinde kayıtlarınız yeni programın veri tabanına kayıpsız bir şekilde aktarılmaktadır. Eski kayıtların aktarılmasını talep edebilir, (iletişim sayfasından mesaj veya mail ile) veya size gönderilecek uygulama ile verilerinizi transferini yapabilirsiniz.