Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

İç Hastalıkları(dahiliye) 4.0 Hasta Takip Programı
Yapımcı : Mepro Yazılım
Dil : Türkçe, İngilizce
Güncelleme : 27.02.2024
Boyut : 5,63 MB
Sistem : Windows

$260,00

  

 Adından da anlaşılacağı gibi sadece hasta değil sağlıklı çocuklarla da ilgilenir. Pediyatri olarak da bilinir. Her zaman tartışılan bir üst yaş sınırı vardır. Bu yaş sınırı farklı merkezlerde 12 ile 18 yaş arasında değişir. Uzmanlar bir yandan çocuğun sağlıklı gelişimini ve gerekli aşılarını takip ederken diğer yandan hasta çocuklara verilecek tedavilerin doz ayarlamasını yapmaktadırlar. İç hastalıklarında olduğu gibi yan dallara ayrılmıştır. Bilim dalı Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları’dır. Uzmanlarına Çocuk Hastalıkları uzmanı,pediyatrist veya kısaca Çocuk Doktoru denir.

Pediyatri Hasta Takip Programı

 Hasta çocuk takibi yanında çocuk gelişiminin ve aşılarının takibinin de yapılması kayıt gereksiniminin önemini artırmaktadır. Bu nedenle iyi bir kayıt sistemine ihtiyaç vardır. Defter, hasta kartı ve dosyalar ile yapılan kayıtlar istenen verimi sağlayamıyordu. Bilgisayar teknolojilerinin getirdiği hızlı kayıt, gelişim grafikleri ve aşı dökümlerinin kolayca alınabilmesi çocuk doktorlarının dijital kayıt sistemlerine geçiş isteklerini artırdı.

Mepro Çocuk

 1998 yılında başlayan Hasta Takip programları üretimimizde özellikle ekibimizin titiz çalışmaları ile şekillenmiş ve bir çocuk hekiminin ihtiyacı doğrultusunda geliştirilmiştir. Yıllar içerisinde yapılan düzenlemeler ile 2. 3. sürümler ve ardından 4. sürüme ulaşıldı. Tüm düzenlemeler Çocuk doktorlarının önerileri dikkate alınarak yapıldı.

mepro çocuk

Çocuk Hasta Takip Programının Kurulumu

 1. Kurulum dosyasını sitemizden veya programımızın bulunduğu diğer sitelerden indirebilirsiniz.
 2. İndirdiğiniz dosyayı açınız ve msi dosyasını çalıştırınız.
 3. Kurulum sihirbazında sayfaları ileri tuşu ile geçiniz.
 4. Uygulama ikonu başlat menüsü ve masaüstünde görüntülenecektir.
 5. Program İkonuna tıklayıp uygulamayı açınız.
 6. Açılışta görüntülenecek branş listesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları seçimini yapınız.
 7. Açılışta branş seçimi yapmazsanız uygulamanız Genel Hasta Takip olarak açılacaktır. Araçlar menüsünde seçenekler alt menüsü ile açacağınız forumda branş seçiminizi yapabilirsiniz.

Çocuk Programının Özellikleri

 • Kimlik Bilgisi Girişi: Açılışta görüntülenen ilk formdur. Hasta kimliği, adres, sigorta bilgileri ve not girebilirsiniz. Kimlik kaydı yapabilmek için adı, soyadı, kimlik numarası, doğum tarihi ve cinsiyetin girilmesi zorunludur.
 • Muayene formu: Muayene bulgularını girip sonraki gelişlerinde ulaşabileceğiniz form.
 • Aşı Formu: Standart aşı takvimi ile saçılacaktır. Takvime ilave, silme ve düzenleme yapabilirsiniz. Yapılan aşıların girilmesi döküm alınması ve yazdırılmasını bu forumdan yapabilirsiniz.
 • Mental Gelişim:Çocukta gözleyeceğiniz baş kontrolü, gülümseme gibi mental gelişimleri tabloya işleyebilirsiniz.
 • Fizik Gelişim:Kilo, boy, baş çevresi ölçümlerini muayene sayfası veya gelişim sayfasında kaydedebilir bu kayıtlardan persantil eğrileri oluşturup yazdırabilirsiniz.
 • Türkçe ve İngilizce dil seçimi
 • Randevu verme ve randevu takip
 • Epikriz oluşturma
 • Ödeme ve ödeme izleme
 • Hatırlatıcı ve uyarı sistemi
 • Doğum günü ve sigorta hatırlatma
 • Belge ekleme
 • Kullanıcı girişi ve kullanıcı yetkisi ayarlama
 • Veri analizleri ve analiz grafikleri
 • Toplu veya kişisel e-posta gönderme
 • Zarf ve etiket yazdırma
 • Düzenli veri yedekleme

Destek

 Program içerisinde yardım menüsünden, sitemizdeki iletişim sayfasından veya mail adreslerinden program hakkında her türlü desteği alabilirsiniz.

Çocuk Programını Ağ Üzerinde Kullanma

 Uygulamanızı ağ üzerinde birden çok bilgisayarda kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken bilgisayarınıza SQL(veya SQLEXPRESS) veri tabanı kurmak ve kurduğunuz veri tabanını uzak bağlantılara açmak. Yapacağınız bu düzenleme ile uygulamanız ağ üzerindeki bilgisayarlarda verilecek yetkiler çerçevesinde aynı veri tabanına bağlanarak kullanılabilecek.

Çocuk Hasta Kayıt Uygulaması Lisansı

 Uygulamayı indirip hemen kullanmaya başlayabilir, tüm özellikleri deneyebilir ve 25 kayıt yapabilirsiniz. Sınırsız kullanım için meprosoft.com sitesinden mesaj gönderiniz. Size verilecek şifreyi bir defaya mahsus olmak üzere programa giriniz ve hiçbir sayı kısıtlaması olmadan programınızı kullanınız.

 Lisans sınırsız olup yenilemeye gerek olmadan tüm güncellemelerden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Güncellemeleri meprosoft.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Eski Sürümlerden Yeni Sürüme Geçme

 Yeni uygulamamızda farklı bir veri tabanı kullanılmaktadır. Önceki sürümleri kullanan kullanıcıların eski verilerini yeni veri tabanına aktarmaları gerekmektedir. Bu amaçla geliştirilmiş bir program sayesinde kayıtlarınız yeni programın veri tabanına kayıpsız bir şekilde aktarılmaktadır. Eski kayıtların aktarılmasını talep edebilir, (iletişim sayfasından mesaj veya mail ile) veya size gönderilecek uygulama ile verilerinizi transfer edebilirsiniz.